زندگی نامه

دکتر علی برادران باقری، متولد 1355 در شهر تبریز می باشد. وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه در «دبيرستان سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان (سمپاد)» اين شهر در سال 74 وارد دانشگاه علوم پزشکی تبریز شد و توانست با رتبه عالی از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. با توجه به علاقه شخصی و نیز با راهنمایی اساتید، برای اخذ تخصص، رشته «جراحی مغز و اعصاب» را انتخاب کرد و تحصیل دانش و تجربه در این رشته تحصیلی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشت.
علاقمندی دکتر برادران به تدریس و حضور در فضای علمی دانشگاه باعث شد تا وی در کنار طبابت، «بلافاصله پس از اتمام دوره تخصصي» در محیط علمی «دانشگاه علوم پزشکی البرز» نیز حضوری مثمر ثمر داشته و رده های شغلی را از معاونت تا مدیریت طی کند. توجه ویژه به آموزش دانشجویان پزشکی از سوی دکتر برادران موجب شد تا وی موفق شود در سال 1397 آموزش دستیاری جراحی مغز و اعصاب را در اين دانشگاه راه اندازی نموده و به عنوان مدیرگروه اين رشته به فعالیت خود ادامه دهد.
شرکت در کنفرانس ها، همایش ها و سمپوزیوم های داخلی و خارجی به عنوان سخنران مدعو، عضو کمیته علمی و ... از دیگر دستاوردهای پزشکی دکتر برادران است. همچنین شرکت موثر در رویدادهای جهانی جراحی مغز و اعصاب، منجر به قبول عضویت وی در انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا AANS گردیده است.
آقای دکتر برادران جراحي هاي متعدد موفقی در زمينه هاي مختلف از قبيل تومور مغزی و نخاعي، خونريزی­ هاي مغزي و نخاعي، بيماری­ هاي مادرزادي مغز و نخاع، بيماری­ هاي عروقي مغز و نخاع و بيماري­ هاي ستون فقرات از جمله ديسك، تنگي كانال نخاعي و... انجام داده است. یکی از دلایل موفقیت گسترده جراحی های وی، استفاده از فناوری های جدید جهانی و بهره گیری از روش هاي كمتر تهاجمي (Minimally invasive) است که موجب اثربخشی بیشتر فرایند درمان می شود.
وی دبیر علمی بیش از 60 برنامه ی آموزش مداوم در دانشگاه بوده است و نیز در بیش از 50 برنامه با مجوز آموزشی، سخنرانی کرده است.
اگرچه حضور مداوم در کلینیک، دانشگاه و بیمارستان، عمده زمان کاری دکتر برادران را به خود اختصاص می دهد؛ با این حال تالیف مقالات متعدد به زبان هاي انگليسي و فارسي منتشر شده در مجلات معتبر داخلی و بین المللی از مشغله های علمی وی بوده و تاکنون در تاليف سه عنوان کتاب "سری درسنامه های تکنولوژی اتاق عمل، راهبردی برای توسعه آموزش پزشکی" ، "آشنایی با کلیات تصاویر رادیولوژی رایج در اتاق عمل" و " راهنمای جامع بیماران برای جراحی فقرات کمری" که از کتب مرجع برای دانشجویان پيراپزشکی می باشد، همکاری داشته و عضو گروه مولفان این کتاب ها بوده است. آثار علمی فوق موفق به دریافت لوح تقدیر از هفدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری شده اند.
دکتر برادران در بازه های زمانی مختلف مسئولیت های ذیل را در عرصه طبابت و نیز فعالیت در دانشگاه بر عهده داشته است:
-مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی البرز
-رئیس بخش جراحی مغز و اعصاب مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی
-عضو هیات موسس مرکز تحقیقات ترومای دانشگاه علوم پزشکی البرز
-عضو شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشكي البرز
-عضو کمیته علمی کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب ایران
-عضو گروه تشخیص و تایید مرگ مغزی به منظور اهدای عضو استان البرز از طرف وزیر بهداشت
-عضو کمیته آموزش مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی
-استاد معین دانشگاه علوم پزشکی البرز
-کارشناس کمیسیون پزشکی قانونی استان البرز
-كارشناس نظام پزشكي استان البرز
-عضو كميسيون عالي نظام وظيفه استان البرز
-عضو شورای پژوهشی واحد توسعه تحقیقات بالینی
-عضو شورای پژوهشی مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی
-سرپرست شورای پزشکی دانشکده پزشکی
-عضو کارگروه تخصصی تعیین اولویت تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی البرز
و...